خانه / سقط جنین / امپول سقط جنین :۵نکته

امپول سقط جنین :۵نکته

امپول سقط جنین: یک مسئله بنیادی در سلامت زنان است. مطالعات زیادی ارتباط واضح بین سلامت طولانی مدت و کوتاه مدت زن و را نشان داده اند. در ابتدای این ماه، یک مطالعه در مجله سالیانه پزشکی داخلی منتشر شد که نشان می داد که زنانی که سقط جنین انجام می دهند تا ۵ سال بعد سلامت بهتری نسبت به زنانی دارند که سقط جنین نکردند و به اجبار زایمان کردند. هرچند هنوز دروغ در مورد وجود دارد.امپول سقط جنین

دروغ های آنها بسیار نافذ است بنابراین عمیقاً وارد فرهنگ ما شده است و بی شک آنها به عنوان موضوعات آغازین در بحث ها در نظر گرفته می شوند. در سال ۲۰۱۸ یک مطالعه نشان داد که دروغ های جناح راست بر قانون منع تأثیر می گذارد – برای مثال، با متقاعد کردن قانون گذاران در مورد اینکه اغلب زنان برای سقط هایشان افسوس می خورند. یک مطالعه دیگر نشان داد که پوشش سقط جنین در رسانه ها توسط کسانی اداره می شود که در مورد سقط جنین دروغ می گویند.

امپول سقط جنین

من در مورد دروغ های قانون منع  بسیار نوشته ام اما مشخص شد که هنگامی که شما یک گروه از دروغ ها را فاش می کنید، یک گروه جدید پدیدار می شود. در اینجا تعدادی از دروغ های فراگیر را بیان میکنم:

اعتقاد نادرست: سقط جنین خطرناک است

مقررات سقط جنین هیچ وقت در مورد ایمنی نبوده است. سقط جنین نسبت به بارداری یا زایمان بسیار ایمنتر است و میزان پیچیدگی آن مثل عمل های کوچک جراحی دندان است. خطر مرگ ناشی از برداشت لوزه ها بیشتر از سقط جنین است.

ایالات متحده بدترین میزان مرگ و میر ناشی از بارداری را در کشورهای پیشرفته دارد. در گرجستان، که اخیراً قانونی در مورد منع  و جرم بودن آن تصویب کرده، زنان به صورت اپیدمیک در حال مرگ هستند. زایمان کردن در ایالات متحده و ۱۰۰ کشور دیگر (از قبیل عراق و ایران) ایمن تر از زایمان کردن در گرجستان است.

این میزان چشمگیر مرگ و میر مادران تصادفی نیست و قطعاً اجتناب ناپذیر است. در سیستم مدرن مراقبت از سلامت، هیچ دلیلی برای مرگ مادر هنگام زایمان وجود ندارد. در بسیاری از کشورهای اروپایی، مرگ طی زایمان یا بعد از آن اصلاً وجود ندارد.

با این حال، زن آمریکایی که برای زایمان بیشتر از هر کشور ثروتمند دیگری پول می دهد، بیشتر از عواقب مصیبت بار رنج می برد، بیشتر دچار سوء استفاده مثلاً نژادپرستی در طول زایمان می شود، بیشتر دچار آسیب های ناشی از زایمان می شود و با خطر مرگ بیشتری دارد. خطر واقعی زایمان است. و دولتهایی که نهایت تلاششان را برای منع سقط جنین به کار می برند، به نظر می رسد نهایت تلاششان را برای خطرناک تر کردن زایمان تا حد ممکن هم به کار میگرند.

امپول سقط جنین

اعتقاد نادرست: زن هنگام سقط جنین بسیار تقلا می کند (رنج می کشد)

شکی نیست که برای برخی از مردم، سقط جنین یک تصمیم دردناک و تراژیک است. اطلاعات نشان می دهد که اغلب کسانی که به دنبال سقط جنین هستند، چنین حسی ندارند. احساسی ترین زنان هم بعد از سقط احساس آسودگی داشتند.

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ سه سال بعد از سقط جنین، اکثریت افرادی که  داشته اند، می گویند تصمیمشان درست بوده است. این مطالعه همچنین ثابت کرد که شرم ناشی از سقط و یک جامعه حمایت نکننده پیش بینی کننده های اصلی اندوه و پریشانی مرتبط با سقط جنین هستند. این یافته نشان می دهد که این ایده که سقط جنین دردناک، اشتباه یا تراژیک است می تواند باعث شود که زنان در مورد سقط جنینشان احساس بدی داشته باشند.

مطالعات فراوانی ثابت کرده است که باعث افسردگی، معتاد شدن یا عوارض خطرناک روانی دیگر نمی شود. علاوه بر این، یک مطالعه که به مدت ۵ سال بر روی زنانی که به دنبال سقط جنین بودند، انجام شد، نشان داد که کسانی که سقط جنین را قبول نکردند تمایل بیشتری به بیماریها و مشکلات روانی پیدا کردند.

حتی بقیه قبول کرده اند که  همیشه ناراحت کننده و تراژیک است. تراژدی واقعی، بر اساس اطلاعات و هزاران زنی که سقط جنین کرده اند، انکار کردن سقط جنین یا زندگی کردن در جهانی است که سقط جنین شرم آور است. برای زنانی که طی تصمیم گیری برای سقط رنج می کشند، به ندرت تراژدی به خود  مربوط می شود اما شرایط اجتماعی –فقر، نبود مراقبت سلامتی، سوء استفاده-  باعث می شوند ه سقط جنین بهترین انتخاب باشد.

امپول سقط جنین

اعتقاد نادرست: قبول فرزند جایگزین سقط جنین است

معترضان معمولاً در بیرون از کلینیک های سقط جنین از زنان درخواست می کنند تا در مورد قبول کردن فرزند فکر کنند.

این کار مادر باردار را هم خون با فرزند شخص دیگر در نظر می گیرد و چالش های فراوان فرزندخواندگی را در نظر نمی گیرد. یک مادر باردار باید راهی برای پرداخت هزینه های درمان بپردازد، رنج زایمان را تحمل کند، به این امید داشته باشد که یکی از چندین زنی نیست که در سیستم سلامت جهان پیشرفته نمی میرد و سپس باید اندوه فراوان دادن فرزندش به شخص دیگر را تحمل کند.

علی رغم اینکه زنان به ندرت در مورد حسرت می خورند، آنها اغلب در مورد قبول کردن فرزند حسرت می خورند. شاید فرزندخواندگی باعث می شود زنان بیشتر تجربه مادر بودن را کسب کنند تا دستگاه های پرورش نوزاد نارس.امپول سقط جنین

حتی اگر یک زن باردار بخواهد فرزندی را قبول کند، فرزندخواندگی نمی تواند به سادگی باعث جلوگیری از شود. بیش از ۱۰۰ هزار کودک منتظر فرزندخواندگی هستند. جلوگیری از سقط جنین می تواند باعث افزوده شدن صدها تا هزاران کودک به آنها می شود. اگر مخالفان سقط جنین، کودکان بدون خانواده را به فرزندی قبول نمی کنند، دلایل کمی وجود دارد که آنها در صورت غیرقانونی شدن سقط جنین بچه های بیشتری را به فرزندی قبول کنند.

التماس از یک نفر برای دادن فرزندش کار آسانیست. در حالیکه فرزندخواندگی، پرداخت هزینه برای زایمان، حمایت از زن طی درد زایمان و یا کمک به او برای فراموش کردن اندوه و غم مرتبط با فرزندخواندگی طی چند سال کار به مراتب سخت تریست.

اعتقاد نادرست: کسانی که سقط جنین نمی کنند، در نهایت تبدیل به والدین خوشحالی می شوند

پدر و مادر بودن می تواند یک تجربه متغیر باشد. اما اکثر والدین به شما می گویند که بیشتر از تغییر است: یک کار خسته کننده، دشوار و بی تشکر و سپاس است- به خصوص برای زنان، کسانی که بخش بیشتری از مسئولیت ترتیب پرورش فرزند را به عهده دارند و باید لطمه هایی که از قضاوت های جامعه در مورد اینکه مادر خوب چه کارهایی باید انجام دهد را تحمل کنند. با این وجود مخالفان  دشواری های والدین را نادیده گرفته اند و به افراد باردار می گویند که در نهایت آنها خوشحال خواهند بود.

امپول سقط جنین

هیچ شواهدی وجود ندارد که از این ادعا حمایت کند و بسیاری از شواهد نشان می دهد که زنان هنگامی که  را انجام نمی دهند بیشتر از زمانی که سقط می کنند، حسرت می خورند. یک مطالعه نشان می دهد که زنانی که امپول را انکار می کنند، بیشتر در روابط بد باقی می مانند، سلامت روانی ضعیفتری دارند، فقیرتر هستند و در هر مقیاسی از رفاه بدتر می شوند. مردم هنگامی که مجبور به بچه دار شدن شوند، خود به خود عادت نمی کنند. آنها ممکن است به شدت سختی بکشند. این رنج می تواند به فرزندانشان منتقل شود و یک نسل آسیب دیده با بازتاب های عمیق و طولانی ایجاد می شود.

اعتقاد نادرست: تجهیزات بیمارستانی از افرادی که به دنبال سقط جنین هستند، محافظت می کنند

بسیاری از دولت ها تلاش کرده اند تا سقط جنین را از بین ببرند، با تأکید بر اینکه آنها این کار را به منظور حفاظت از سلامت زن انجام می دهند. برای مثال آنها خواستار ارائه خدمات در بیمارستان های اطراف هستند، یا کلینیک های سقط جنین را ملزم به داشتن تجهیزات شبیه به تجهیزات مراکز درمانی بزرگتر مثل بیمارستان ها و مراکز جراحی کردند. این قوانین از افرادی که به دنبال امپول سقط جنین هستند، محافظت نمی کندو حتی ممکن است باعث افزایش آمار مرگ و میر شوند.

برخی اطلاعات نشان می دهند که در مناطقی که کلینیک های سقط به علت قانون حذف سقط جنین وجود ندارد، زنان اغلب با وسیله های غیرایمن مجبور به سقط جنین می شوند. تعداد زیادی از مطالعات همچنین نشان داده اند که گسترش تعداد افرادی که می توانند سقط جنین را انجام دهند مثل ماماها، دستیاران پزشکان و دیگران می تواند خطرات سقط را کاهش دهد.

در سالهای اخیر، برخی از ایالت ها  تله مدیسن را محدود کرده اند. این سقط ها به شخص اجازه می دهد تا یک نسخه برای داروی سقط جنین را دریافت کنند سپس دارو را زیر نظر پزشک مصرف می کنند. یک مطالعه انجام شده روی حدود ۲۰ هزار زن نشان داد که سقط های جنین تله مدیسن ایمن هستند. علی رغم این ایده، میشیگان و چندین ایالت دیگر تلاش کرده اند را این سقط را محدود کنند.

عقب نشینی از دروغ های جناح راست

مخالفان  به دروغ های خود درباره ادامه می دهند، زیرا تنها راهیست که می توانند از موقعیتشان حفاظت کنند. همچنین آنها به دروغگویی در مورد مخالفت آنها با سیاست هایی که می توانند میزان  را کاهش دهند، مثل حقوق بازنشستگی والدین، گسترش دسترسی به مراقبت از سلامت، کنترل تولد مفهومی و امکانات رفاهی بهتر برای خانواده ها و فرزندانشان ادامه خواهند داد. آنها ادعا می کنند که نگران هزینه های گسترش سیاست های خانواده-محور هستند، باوجود اینکه تحقیقات نشان می دهد منع  هزینه های زیادی برای مالیات دهندگان دارد. اگر الان به این ظاهرسازی ها عادت نکنیم، شوکه کننده خواهند بود و هنوز، افرادی که زنان را مجبور به زایمان می کنند- حتی هنگامی که خطر مرگ، فقر یا سوء استفاده وجود داشته باشد- نیاز به ارتقای سطح اخلاقی و فرهنگی دارند.امپول سقط جنین

برای برنده شدن در این جنگ لفظی، برای حفاظت از سلامت خانواده ها و زنان، جناح چپ باید در مورد دروغ های جناح راست بایستد. آنها را در برابر چیزی که هستند، قرار دهد. افراد حامی زایمان اجباری هیچگاه به فکر زندگی انسان ها نیستند.امپول سقط جنین

درباره‌ی پزشک مشاور

همچنین ببینید

علت لکه بینی های رحمی چیست؟

علت لکه بینی های رحمی چیست؟ شما شیء را در داخل واژن قرار داده اید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید