خانه / سقط جنین / حقایقی درباره سقط جنین با قرص زیرزبانی

حقایقی درباره سقط جنین با قرص زیرزبانی

 

حقایقی درباره سقط جنین با قرص زیرزبانی

زمانی که افراد در مورد سقط جنین صحبت می کنند اغلب سقط جنین از طریق جراحی را مدنظر دارند که فرد به مطب پزشک، بیمارستان یا کلینیک می رود تا به بارداری خود خاتمه دهد. اما هر فردی که نیاز به پایان دادن به بارداری داشته باشد باید بداند که اگر ۱۰ هفته یا کمتر از بارداری اش سپری شده باشد گزینه دیگری هم پیش روی خود دارد که به آن قرص سقط جنین می گویند .برخی از افراد ترجیح می دهند سقط جنین دارویی را امتحان کنند زیرا این موضوع یک مسئله خصوصی است و در منزل رخ می دهد. برخی نیز دوست ندارند وارد فرایند جراحی شوند با اینحال برخی از افراد هم هستند که دوست دارند روش طبیعی تری را امتحان کنند زیرا این شرایط هم باعث تحریک سقط جنین می شود. هر فرآیند پزشکی که امتحان می کنید ممکن است برایتان وحشتناک باشد اما سقط جنین برای برخی از افراد ترسناک تر است و اطلاعات نادرستی هم در مورد آن وجود دارد که چنین انتخابی را بیشتر ترسناک می کند.
در ادامه سعی می کنیم ۸ حقیقت کلیدی در مورد قرص های سقط جنین را بیان کنیم که دانستن آن برای هر فردی الزامی است.

قرص های سقط جنین و قرص های اورژانسی، با هم متفاوت هستند:

با اینکه قرص های سقط جنین باعث می شود بارداری و رشد آن متوقف شود اما قرص های اورژانسی و سایر روش های پیشگیری از بارداری فوری از بروز تخمک گذاری پیشگیری می کند. اگر در حال حاضر تخمک گذاری در بدن شما انجام شده باشد قرص های پیشگیری از بارداری نمی تواند از بروز بارداری جلوگیری کند. تنها استثنایی که برای این موضوع وجود دارد IUDهای مسی است که با ایجاد واکنش التهابی که برای اسپرم سمی است کار می کند. به همین خاطر است که این روش موثرترین روش پیشگیری از بارداری اورژانسی محسوب می شود.
باید بدانید که قوانین موجود کار را برای ارائه قرص های سقط جنین توسط پزشکان و کلینیک ها دشوار کرده است. به همین خاطر دسترسی افراد به چنین قرص هایی سخت است. بسته به جایی که در آن زندگی می کنید، ممکن است چنین قرص هایی به سادگی در بیمارستان و کلینک ها در دسترس تان نباشد. اگر می خواهید از قرص های سقط جنین استفاده کنید اولین مرحله ای که پیش رو دارید رفتن به یک کلینیک و درخواست از آن هاست. حتی اگر آن ها چنین قرصی در اختیار نداشته باشند باید بتوانند شما را به فردی ارجاع دهند که بهتر می تواند کمک تان کند. بسته به ارتباطی که با پزشک خود دارید می توانید از او هم بخواهید به شما کمک کند.

برای تهییه قرص سقط جنین با خانم دکتر افشار تماس بگیرید:۰۹۳۸۷۸۱۲۵۸۹

در ملاقاتی که با پزشک خواهید داشت او در ابتدا بارداری شما را تایید می کند و به احتمال زیاد برای تایید هر چه بیشتر این تشخیص از سونوگرافی استفاده می نماید.
او در مورد سابقه داروهای مصرفی و داروهایی که اخیرا مصرف می کنید سوال می کند و سپس در مورد قرص های سقط جنین و انتظاری که می توانید از چنین قرص هایی داشته باشید توضیح می دهد.

سقط جنین دارویی با متوقف کردن بارداری کار می کند و سپس به بدن کمک می کند آن را پاکسازی نماید:

پروژسترون یکی از هورمون های اصلی در بارداری است. از آنجایی که پروژسترون نمی تواند کار خود را در ادامه بارداری به درستی انجام دهد، بارداری و رشد آن متوقف می شود. شما می توانید این دارو را در حضور یک پزشک حرفه ای مصرف کنید. در برخی از کشورها افراد باید امن بودن این قرص ها را بررسی کنند. سپس داروی دوم به نام میزوپرستول به شما داده می شود تا در منزل بعد از ۲۴ الی ۴۸ ساعت مصرف کنید. این دارو به رحم کمک می کند باداری را متوقف سازد. بسته به زمانی که آن را مصرف می کنید ممکن است خونریزی و گرفتگی شکمی را تجربه نمایید زیرا بدن متوجه می شود که بارداری دیگر وجود ندارد. همانند سقط جنسن که بدون کمک دارو رخ می دهد بدن شروع به گرفتگی می کند و بارداری را متوقف می نماید.
برای اینکه مطمئن شوید این فرآیند به طور امن به پیش می رود میزوپرستول را پزشک اضافه می کند تا خطر خونریزی شدید و عفونت کاهش یابد.

سقط جنین از همان ابتدا تا پایان کار باید بعد دریک روز تکمیل شود:

از زمانی که قرص دوم را مصرف می کنید سقط جنین آغاز می شود و ممکن است تکمیل این فرایند بیش از ۶ ساعت طول بکشد.به همین خاطر کل فرایند باید در عرض چند روز تمام شود و لخته های خون یا بافت های موجود از بدن دفع گردد. بهتر است زمانی که این شرایط رخ می دهد استراحت کنید. بیشتر خانم ها ترجیح می دهند برای چند ساعت پس از مصرف قرص دوم در منزل بمانند و استراحت کنند. در چنین شرایطی پزشک به افراد کمک می کند بهترین زمان را برای اینکار بیابد. بعد از سقط ، ممکن است برای ۴ هفته هنوز خونریزی داشته باشید.

قرص سقط جنین خطرناک نیست:

بیشتر بیماران سوالی که از پزشکان خود دارند این است که ایا چنین قرص هایی امن هستند یا خی. قرص های سقط جنین بسیار امن هستند. در هر ۱۰۰۰۰۰ سقط جنین قانونی که توسط افراد متخصص انجام می شود تنها یک نفر جان خود را از دست می دهد. بر اساس داده های موجود در سال ۲۰۱۲ به ازای ۱۰۰۰۰۰ زایمان زنده ، ۱۵٫۹ زن جان خود را از دست داده بودند.
همانطور که می بینید شاید بتوان گفت زایمان ۱۴ برابر مرگ آورتر از سقط جنین است. خطر مگر ناشی از سقط جنین زمانی افزایش پیدا می کند که مدت زمان باداری بسیار طولانی باشد. به همین خاطر توصیه می شود این داروها را تنها زمانی مصرف کنید که تا ۱۰ هفته باردار هستید. در حقیقت عوارض حاد نیاز به بستری شدن ناشی از مصرف این داروها کمتر از ۰٫۴ درصد است.

اگرچه این داروها امن هستند اما ممکن است عوارض جانبی ناخواسته ای داشته باشند:

علاوه بر خونریزی و گرفتگی شکمی ممکن است حالت تهوع را نیز تجربه کنید. پزشک ممکن است داروهایی همچون ایبوپروفن یا سایر مسکن ها را برای کنترل گرفتگی شکمی تجویز کند. او ممکن است داروهای دیگری را برای مبارزه با حالت تهوع تجویز نماید. بهتر است پد گرم را در منزل همراه خود داشته باشید. پد گرم به بهبود خونریزی کمک می کند. از یک نفر بخواهید در این شرایط کنارتان باشد. سرگرم کردن خودتان در چنین شرایطی می توانید بسیار مفید باشد.

معمولا داروهای سقط جنین به طور کامل کار خود را انجام می دهند. اگر چنین نبود باید از یک پزشک کمک بگیرید:

زمانی که در فرآیند سقط جنین قرار دارید باید به برخی از نشانه ها توجه کنید. برخی از این نشانه ها بیان می کند که به کمک پزشک نیاز دارید. اگر بیش از دو عد نوار بهداشتی را در عرض یک یا دو ساعت کثیف کردید و این موضوع ادامه داشت، لخته خونی برای دو یا چند ساعت داشتید که به اندازه لیمو بود، با وجود مسکن های بدون نسخه باز هم درد شکمی شدیدی داشتید، تب و لرز بالای ۱۰۰٫۴ درجه فارنهایت داشتید، حال تهوع، استفراغ، اسهال تان بیش از ۲۴ ساعت طول کشید، ترشحات بودار غیر عادی داشتید یا اینکه فکر کردید هنوز باردار هستید باید با پزشک خود مشورت نمایید. اگر چند روز بعد از سقط جنین احساس کردید حالتان بهتر نشده است باید با پزشک مشورت نمایید. احساس بیماری داشتن( داشتن ناراحتی شکمی، اسهال، حالت تهوع، استفراغ یا ضعف) بیش از ۲۴ ساعت پس از مصرف قرص دوم ممکن است نشانه عفونت در بدن باشد.
زمانی که قرص سقط جنین را دریافت می کنید باید شماره تلفن پزشک را هم دریافت نمایید تا در صورت بروز مشکل بتوانید با او در تماس باشید.

حتی اگر همه چیز به درستی به پیش رود، یک یا دو هفته بعد از سقط جنین باید با پزشک خود ملاقات داشته باشید:

درست همانطور که بعد از سزارین، قرار دادن IUD یا هیسترکتومی دوباره با پزشک خود ملاقات می کنید بعد از سقط جنین نیز باید با پزشک ملاقات نمایید. او می تواند با بررسی های موجود مطمئن شود که سقط جنین به درستی کامل شده است. اگر چنین نبود ممکن است به فرایندهای دیگری کورتاژ نیاز داشته باشید تا بافت های اضافی باقی مانده در رحم برداشته شود.
اگر هنوز در مورد آغاز مصرف قرص های ضد بارداری با پزشک خود صحبت نکرده اید می توانید در ملاقات بعدی اینکار را انجام دهید.

حقایقی درباره سقط جنین با قرص زیرزبانی
هرگز نباید قرص های سقط جنین را بدون مشورت با پزشک تهیه کنید:

مصرف قرص های سقط جنین بدون راهنمایی پزشک بسیار خطرناک است و می تواند عوارض جانبی بسیار بدی به همراه داشته باشد. اگر نتوانید به درستی از این قرص ها استفاده کنید اسیب های زیادی به خودتان وارد خواهید کرد. پزشک حرفه ای تنها کسی است که می تواند تایید کند چنین قرص هایی برای شما مناسب است یا خیر.
حتی اگر در حال حاضر باردار نیستید می توانید در مورد چنین قرص هایی اطلاعاتی به دست آورید. همیشه قبل از اینکه وارد یک فرآیند اورژانسی شوید باید در مورد گزینه ها و منابع موجود اطلاعاتی کسب کنید. توصیه می شود افراد با یک پزشک مشورت کنند زیرا استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری ممکن است با شکست مواجه شود. باید بدانید در این شرایط چه منابع و گزینه هایی پیش روی خود دارید.
زمانی که افراد باردار می شوند ممکن است بخواهند این بارداری را متوقف نمایند. برخی از افراد نیزکه قبلا بارداری خود را متوقف کرده اند ممکن است تلاش کنند بارداری خود را از سر بگیرند. به خاطر فشارهای اجتماعی ، تمایل دولت ها و بحث های زیادی که در مورد سقط جنین وجود دارد این موضوع هنوز هم بحث های زیادی را به خود جذب می کند.
بارداری ناخواسته چیزی است که می تواند برای برخی از افراد بسیار ناراحت کننده باشد.
به همین خاطر بیشتر افراد ممکن است به دنبال بررسی گزینه های موجود بروند. از آنجایی که دسترسی به داروهای سقط جنین دشوار است افراد به دنبال روش های جایگزین برای این منظور هستند.

بحث جذاب در مورد سقط جنین:

گزینه های زیادی در مورد سقط جنین وجود دارد و بحث های زیادی در این مورد دیده می شود. در این مقاله سعی می کنیم هر دو جنبه سقط جنین را با هم بررسی کنیم و ببینیم این بحث ها چه چیزی را در مورد این شرایط بیان می کنند.
بحث های موافق سقط جنین:
• تقریبا تمامی سقط جنین ها در سه ماهه اول یعنی زمانی رخ می دهد که یک جنین توسط جفت و بند ناف به مادر متصل شده است. به همین خاطر سلامت آن به سلامتی او بستگی دارد و نمی تواند به عنوان یک موجودیت جداگانه در نظر گرفته شود زیرا نمی تواند خارج از رحم او باشد.
• مفهوم شخصیت از مفهوم زندگی انسانی متفاوت است. زندگی انسان در لقاح رخ می دهد اما تخمک بارور شده که در باروری درون ازمایشگاهی نیز مورد استفاده قرار می گیرد نیز زندگی انسانی است. اگر این تخمک ها به جنین تبدیل نشوند قتلی صورت گرفته است؟ اگر نه پس چرا سقط جنین به عنوان قتل در نظر گرفته می شود؟
• فرزندخواندگی نمی تواند گزینه جایگزین برای سقط جنین باشد زیرا این تصمیم بر عهده مادر است که بخواهد فرزند خود را به دست فرد دیگری بسپارد. آمارهای موجود نشان می دهد زنان اندکی که سقط جنین را انتخاب نکرده اند کودک خود را به سایر افراد می سپارند. این مقدار کمتر از ۳ درصد برای زنانی است که هنوز ازدواج نکرده اند و کمتر از ۲ درصد برای زنانی است که ازدواج ناموفقی داشته اند
• سقط جنین یک فرآیند پزشکی امن است. اکثریت قریب به اتفاق زنانی که سقط جنین داشته اند این کار را در سه ماهه اول خود انجام داده اند. سقط جنین توسط پزشک می تواند عارضه جانبی کمتر از ۰٫۵ درصد را برای افراد در پی داشته باشد و تاثیری بر روی سلامت فرد و توانایی او برای بارداری های اینده نخواهد داشت.
• در مواردی که فرد تحت سوء استفاده جنسی قرار گرفته است مجبور کردن او برای نگه داشتن فرزند می تواند اسیب های روحی و روانی زیادی به او وارد کند. اغلب اوقات زنان از صحبت کردن در مورد بارداری ناخواسته واهمه دارند و سعی می کنند از روش های مختلف برای خلاص شدن از شر این بارداری ها استفاده کنند.
• سقط جنین به عنوان روشی برای پیشگیری از بارداری به کار نمی رود. بارداری حتی زمانی که فرد از روش های پیشگیری استفاده می کند نیز ممکن است رخ دهد. تنها ۸ درصد از زنانی که سقط جنین داشته اند از هیچ قرص و روش ضد بارداری استفاده نکرده اند.
• توانایی یک زن برای کنترل بدن خود یکی از حقوق های اصلی او در جامعه است. زمانی که این حق از فرد گرفته می شود قطعا به حریم شخصی اش تجاوز شده است. اگر حکومتی بتواند زنی را مجبور به حفظ فرزند ناخواسته بکند می تواند او را مجبور به پیشگیری از بارداری یا سایر مراقبت ها نماید؟
• دلارها و هزینه هایی که برای مالیات توسط افراد پرداخت می شود برای قدرتمندتر کردن زنان صرف می گردد تا بتوانند همانند زن های ثروتمند به حقوق انسانی یکسانی دست پیدا کنند سقط جنین نیز یکی از این خدمات است. سرمایه گذاری بر روی سقط جنین تفاوتی با سرمایه گذاری بر روی سایر جنبه ها ندارد.
• نوجوانانی که در سنین پایین مادر می شوند ممکن است اینده شومی در انتظارشان باشد . آن ها بیشتر از سایر افراد به فکر ترک تحصیل می افتند و نمی توانند مراقبت های کافی دریافت کنند و از این مراقبت ها برای پرورش فرزند خود استفاده نمایند.در چنین شرایطی با مشکلاتی در جسم خود مواجه می شوند یا ممکن است طلاق بگیرند
• همانند سایر شرایط دیگر، سقط جنین نیز می تواند استرس زا باشد. مطالعات نشان می دهد استرس قبل از سقط جنین بیشتر است و هیچ شاهدی وجود ندارد که نشان دهد سندرمی به نام سندرم بعد از سقط وجود دارد.

درباره‌ی پزشک مشاور

همچنین ببینید

علت لکه بینی های رحمی چیست؟

علت لکه بینی های رحمی چیست؟ شما شیء را در داخل واژن قرار داده اید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید